Komandos formavimas

Būtų sunku prieštarauti teiginiui, jog darni komanda yra vienas esminių sėkmės elementų. Ir nesvarbu, ar kalbame apie smagų ir aktyvų laiko praleidimą draugų kompanijoje, ar įmonės kolektyvą. Tas jausmas, kai žinai, jog turi stiprų užnugarį, padeda judėti pirmyn dideliais ir užtikrintais žingsniais.

Kiekvienas vadovas nori, jog jo kolektyvas būtų it vienas kumštis, todėl komandos formavimas yra nuolatinis procesas, įtraukiantis naujus darbuotojus ir dar labiau sustiprinantis ryšį tarp senbuvių. Svarbiausia yra tai, jog ši veikla, kiek mums tekę susidurti, yra išskirtinai smagi. Komandos formavimą darbuotojai mato kaip pozityvų užsėmimą, lyg pramogą. O mes pasirūpiname, jog šioje pramogoje būtų sutalpinti visi esminiai elementai, kurie užtikrintų sėkmingą naujų komandos narių integraciją arba atnaujintų ryšius tarp jau esamų kolegų.

Komandos formavimas gali būti įvairus. Svarbiausia išsiaiškinti poreikius: jei norima aktyvesnio laiko praleidimo, populiariausia veikla – orientacinės varžybos. Jos gali būtų įvairių stilių ir intensyvumo lygių. Vienas iš pavyzdžių – susipažinimas su nauja darbo vieta, kai prisijungia būrys naujų kolegų arba įmonė persikrausto į naują biurą. Žinoma, yra ir daug kitų variantų. Jei nenorima išvykti iš miesto, galima suplanuoti orientacines varžybas su dviračiais ar pėsčiomis aplankant įdomias miesto vietas arba lokacijas, kurios yra susiję su įmonės veikla. Ir, žinoma, komandos formavimas gamtoje, kuomet orientacinės varžybos vyksta sodybos teritorijoje, gamtos apsuptyje. Tai vienas iš aktyviausių variantų, o dalyviai neįtikėtinai įsitraukia ir siekia nugalėti.

Dirbdami kartu su kūrybininkais, stengiamės pasiūlyti dinamiškas užduotis, kurios atspindėtų įmonės vertybes. Galime tai pavadinti teminiu komandos formavimu, nes visas projektas būna personalizuotas. Nuo grafinių elementų, kurie atsispindi varžybų rekvizituose, iki muzikinio takelio ir vedėjo, puikiai susipažinusio su užduotimis ir žinančio savo rolę žaidime.

Žinoma, komandos formavimas gali būti ir visiškai kitokio pobūdžio. Emocinės mankštos, įdomūs mokymai, kuriuos kuruoja žinomi aktoriai. Čia siekiama atskleisti komandos narių geriausias savybes ir išlaisvinti papildomą gerąją energiją, o po to nukreipti ją tinkama linkme. Nepamirškime ir įkvepiančių žinomų asmenybių kalbų, įvairių sričių profesionalų patarimų ir paskaitų, kuriose akcentuojami sėkmingi komandinio darbo principai.

Yra gausybė būdų tobulėti, o mes galime padėti išsirinkti tinkamiausią Jums!

Mumis pasitiki

Meniu